YOLLARI BOZUK DAMAL’A KATIRLA MI GELDİLER?!.

Ardahan kent merkezinde olduğu gibi ilçe merkezlerinde ki bozuk yolların yanında bu kentleri birbirine ve diğer kentlere bağlayan şehirler arası yolların bir hayli bozuk olduğunu gören sanatçılar bölgedeki yaz etkinliklerine katılmak için uçakla geldikleri Kars’tan Ardahan’a gitmeye hazırlanırlarken ‘Kars’a uçakla geldik şimdi buradan katırla mı Ardahan’a gideceğiz?!.’ diyerek bölgede ki bozuk yolları kendi sanal paylaşımlarında ortaya koydular.
Onca hayvanın teleften can vermesine rağmen davullu, zurnalı etkinliklerine devam eden belediyelerden olan ve bu yıl 24. düzenlenen ‘Atatürk’ün izinde ve Gölgesinde Şenlikleri’ ne katılmak için ekibiyle birlikte geldiği Kars’ta havaalanı çıkışında bir öz çekim yapan sanatçı Mustafa Özarlan indiği havaalanında Ardahan’a giden yolların bir hayli bozuk olduğunu öğrenince ‘KARS’A GİDEREM KARS’A AĞABEY, ÇAVUŞ HEY BERİ BERİ BAK.. GÜNAYDIN HALKIM BUGÜN DAMALDAYIZ. 24 DAMAL ŞENLİKLERİNDEYİZ. ATATÜRK’ÜN İZİNDE VE GÖLGESİNDE KONSERİMİZ OLACAK. HEPİNİZ BEKLERİZ.ŞU ANDA KARS’A İNDİK, BELKİ BUNDAN SONRA KATIRLARLA DEVAM EDEBİLİRİZ. EVET ARAMIZDA SEVGİLİ DOSTUM BARIŞ VAR. O BİR KARSLI OLARAKBİZE KÜLTÜR, SANAT ŞOKU YAŞAMAMI İÇİN YARDIMCI OLACAK’ demesi dikkat çekerken bu sanatçı ekibinin Damal’a gerçekten katırla mı yoksa aşka bir şeyle mi gidip, gitmedikleri öğrenilemedi.

BOZUK YOLLARI YAPMAYAN BELEDİYE BİSİKLET YOLU YAPIYOR?
Öte yandan Ardahan kent merkezi gibi mahalle araları yollarının geçit vermediği Ardahan’da CHP’li Belediye SERKA’nın Faruk Köksoy döneminde onayladığı ‘Kura Nehri Çevre Düzenlemesi’ projeye ayırdığı bütçe ile bisiklet yolu yaptırmaya başladı.